top of page

פרויקטים מיוחדים לדיור בר השגה לזוגות צעירים 

 במרכז הארץ

אנו שמחים על התעניינותכם בפרויקטים המיוחדים שלנו לדיור בר השגה לזוגות צעירים, נשמח מאוד להעניק לכם ליווי מקצועי מלא עד הגשמת החלום. במידה ויש לכם חברים ובני משפחה השותפים לחלום שלכם, אנו ממליצים לשתף אותם במידע המוצג לפניכם.

 

אנו מאמינים כי לכל אדם עומדת הזכות לחיות בבית ראוי למגורים וכן לשפר את רמת החיים במידת האפשר. ציון החדשה פיתחה מודל ייחודי לדיור בר השגה לזוגות צעירים: המודל הקהילתי לדיור בר השגה. אנו מציעים מחירי דירה זולים משמעותית ממחירי השוק. מחיר דירה= מחיר עלות + דמי ניהול.  ליווי צמוד משלב בניית והקמת הקהילה ועד לסיום פרויקט הבנייה וגם לאחר שלב אכלוס הדירות.

בקרו בבלוג שלנו, בו תמצאו מגוון מאמרים וטיפים רלוונטיים במיוחד, כגון: הוזלת מחירי דירות בבנייה עצמית, התארגנות קבוצתית כדרך להוזלת עלות הדירה, פתרונות למחסור בהון עצמי, יתרונותיה של קהילתיות ועוד...

הרעיון המרכזי של המודל הקהילתי לדיור בר השגה

לייצר דיור בר השגה לזוגות צעירים באמצעות מודל בנייה עצמית בפרויקטים של התחדשות עירונית, ובמקביל לעודד זוגות צעירים מכלל האוכלוסיות המרכיבות את החברה הישראלית, למעבר ולאימוץ של אורח חיים קהילתי הטרוגני. כל זאת, תוך ליווי צמוד של מלווה קהילה עד ליצירת קהילה עם מאפיינים של חיי קהילה בעלי ערכים של קיימות והמשכיות, אשר יעניקו להם איכות חיים טובה יותר. קהילות בהן יש הכלה וגיוון (Celebrate-diversity).

ציון החדשה - התחדשות עירונית וחברתית | תמ"א38 פינוי בינוי | דיור בר השגה לזוגות צעירים
הרעיון המרכזי של המודל הקהילתי לדיור בר השגה

למה דווקא התחדשות עירונית ותמ"א 38

מכיוון שהפתרונות הקיימים בשוק הדיור ובענף הנדל"ן לא מאפשרים סבירות גבוהה להשגת דירה במחיר שפוי והוגן, פרט למודל הבנייה העצמית המהווה מודל חברתי כלכלי הטוב ביותר להשגת דירה. שימוש במודל זה בפרויקטים של התחדשות עירונית יעשה את הדרך לדירה הראשונה לבר השגה. כמו כן, לאור מצוקת הקרקעות הזמינות לבנייה (ובעיקר באזורי הביקוש) שיש בישראל, החלופה הטובה ביותר הקיימת כיום נמצאת בפרויקטים של התחדשות עירונית, בה אנו "רוכשים" קרקע יקרה במרכז הארץ לבנייה עצמית במחיר נמוך מאוד.

למה דווקא התחדשות עירונית ותמ"א 38

למי זה מתאים?

הפרויקטים שלנו לדיור בר השגה, פונים ומיועדים לאנשים בעלי רצון ומוכנות לבנות לעצמם חיי קהילה איכותיים במרחב העירוני. כאשר השאיפה שלנו היא לייצר קהילות המבוססות על הטרוגניות מבחינת תמהיל האוכלוסיות המרכיבות את הקהילה.

חברי הקהילה נדרשים לבנות לעצמם חיי קהילה איכותיים, ולצורך כך הם יקבלו ליווי צמוד של מלווה קהילות המומחה לבינוי קהילות. פרויקט זה מתאים לאנשים השואפים ליותר ומוכנים לעשות יותר למען עצמם ולמען הכלל, חשוב להבהיר כי רק זוגות שאין בבעלותם דירה יוכלו להיות חלק מהפרויקטים שלנו.

ההשתתפות בפרויקט מותנת בעמידה בתנאי סף של התכנית ורק המתאימים יוכלו להשתתף. פרט למקרים מיוחדים שבהם יש צורך כלכלי לצרף משתתפים נוספים לקבוצה בכדי לאפשר לקהילה להשיג דיור בר השגה.

ציון החדשה - דיור בר השגה - התחדשות עירו
למי זה מתאים

אזורי פעילות וקהל היעד

אזורי פעילות:

החברה מתמקדת בשלב זה בעיקר באזור המרכז, בין חדרה לגדרה, אך היא עתידה להתפרס גם דרומה וצפונה. כמו כן, אנו ניתן מענה ככל יכולתנו ללקוחות שיפנו אלינו גם מחוץ לאזור המרכז.


קהל היעד:

זוגות צעירים נשואים עם או בלי ילדים, או רווקים ורווקות מגיל 35 ומעלה. ארגוני בוגרים למיניהם: מכינות קדם צבאיות, תנועות נוער וכו' , מוסדות אקדמיים. אגודות סטודנטים. מרכזי צעירים.

  • לדוגמה: במידה ואתם בוגרים של ארגון כלשהו, וקיים ארגון בוגרים, תוכלו להקים קהילה משלכם, וכך נקדם ביחד פרויקט לדיור בר השגה בהתאם למודל הקהילתי.

  • דוגמה נוספת: מחזיק תיק צעירים ברשות מקומית או רכז פרויקטים במרכז צעירים עירוני שרוצה לקדם פרויקט דיור בר השגה לצעירי העיר, יכול לגבש קבוצה/קהילה של זוגות צעירים וביחד עם ציון החדשה לקדם את הפרויקט.

 

מצב פיננסי של משתתפי התכנית:

אין בבעלותכם דירת מגורים. בעלי הון עצמי של 100,000 ₪  לפחות או בעלי יכולת לגייס סכום זה. בעלי יכולת לקבל משכנתא לדירה בשווי של עד 1,200,000 ₪.

מבנה התקציב למימון הפרויקטים:                                            

  • 75% משכנתא מבנק מלווה

  • 10% הון עצמי

  • 15% השלמה להון עצמי על-ידי ציון החדשה

אזורי פילות וקהל היעד

היתרונות שלנו

החברה מתנהלת כעסק חברתי לכל דבר ועניין, כך ששורת הרווח החברתית חשובה לנו באותה מידה (אם לא יותר)  כמו שורת הרווח הכלכלי.

 

ציון החדשה מאמינה באנשים וברצון שלהם לחיים טובים יותר גם בהיבט של רמת החיים וגם בהיבט של איכות חיים, והתובנה שלנו כי נכון יותר להתבונן בפרויקטים של התחדשות עירונית מזווית חברתית מעניקה לנו את היתרון היחסי על פני אחרים שעיקר ההנעה הפנימית שלהם לקדם התחדשות עירונית נובע מסיבות כלכליות בלבד.

כעסק חברתי אנו מקדמים מודל קהילתי וייחודי לדיור בר השגה לזוגות צעירים ומחוסרי דיור. המודל הקהילתי מאפשר מיצוי מיטבי של תהליכי התחדשות עירונית כדי לבסס השפעה חברתית ארוכת טווח בכל פרויקט ופרויקט.

החברה חרטה על דגלה את הקהילתיות ככלי מרכזי ליצירת חברת מופת בישראל, חברה שתקדם ותשאף להכיל באופן מעשי ומתוך רצון חופשי את כלל האוכלוסיות והמגזרים השונים המרכיבים את החברה בישראלית בכללותה. אנו שואפים ליצור קהילות המבוססות על הטרוגניות מבחינת הרכב האוכלוסייה בכל קהילה וקהילה.

דיור בר השגה לזוגות צעירים - קבוצות רכיש
היתרונת שלנו

השלבים

הרשמה והצטרפות

1

כנס והסבר מפורט על התהליך המלא של המודל הקהילתי

2

ביצוע סקר העדפות ומיפוי צרכים מכל משתתף

3

מגבשים קהילות

4

מבצעים הרשמה ופתיחת תיק לכל קהילה

5

עושים בדיקה כלכלית לכל משתתף = לכל זוג (הון עצמי) בדיקת זכאות לקבלת משכנתא מהבנק המלווה – באחריות ציון החדשה

6

הקהילה בוחרת ומגדירה אזור מועדף למגורים (לפחות 3 ערים)

7

איתור מספר נכסים (בניינים) לפרויקט תמ"א 38 בהתאם לאזורים המועדפים באחריות ציון החדשה

8

גיוס הנכס האידיאלי עבור הקהילה לביצוע פרויקט התחדשות עירונית באחריות ציון החדשה

9

חתימת הסכמים עם בעלי הדירות והזכויות בנכס על הסכם לביצוע פרויקט תמ"א 38 באחריות ציון החדשה

10

ביצוע מכרז לקבלני ביצוע לפרויקט ובחירת קבלן באחריות ציון החדשה

11

שלב הוצאת היתר הבנייה לפרויקט באחריות הקבלן ובפיקוח ציון החדשה

12

שלב הבנייה באחריות הקבלן ובפיקוח החברה

13

אכלוס הדירות החדשות באחריות הקהילה ובליווי ציון החדשה

14

השלבים
צור קשר

פנו אלינו כבר עכשיו!

תודה על פנייתך. נציגנו יחזור אליך בהקדם

bottom of page